Pembe Estetik

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ | PEMBE ESTETİK

Estetik bir ağız görünümü, yalnızca beyaz ve sağlıklı dişlerden değil, tüm dişlerle uyumlu görünen diş etleri ile tamamlanacaktır. Diş etleri için yapılabilecek estetik uygulamalarının tümüne pembe estetik adı verilir. Diş etlerinin sağlıklı yapısı, rengi ve genel görünümü diş estetiğinin tümünü kapsar. Dişler ve diş etleri arasındaki uyum, sağlıklı bir ağız yapısını tanımlar. Sağlıklı olarak kabul edilebilecek diş etleri, açık pembe renginde, kemiğe ve dişlere sıkı şekilde yapışan, hafif pütürlü görünümdedir.

Dişler için estetik amaçla yapılan uygulamalarda, yalnızca dişlere müdahale edilmesi yeterli olmayabilir. Ağız içerisinde yapılacak iyi bir muayene sonucunda yerine getirilmesi gereken işlemlerin sırası belirlenir. Bu işlemlerde genellikle diş etleri de yer alır. Diş etlerindeki simetrik ve sağlıklı görünümün sağlanması sonucu, görünüm açısından büyük aşamalar kaydedilir. Günümüzde teknolojik gelişmeler, pembe estetik alanını da etkilemiştir. Bu uygulamalar içerisinde lamine ve bonding gibi uygulamalar, dişler ile diş etlerinin daha uyumlu durmasını sağlıyor. Uygulamalar sadece estetik anlamda değil, dayanıklılığı ile işlevsel anlamda da kalıcı sonuçlar getiriyor.

Pembe estetik diş etleri için bölgesel şekilde de uygulanabilir. Örneğin dişler arasında uzunluk açısından farklılıklar varsa, hasta güldüğü zaman diş etleri oransız bir şekilde görünüyorsa, diş etlerinin dişlere göre büyüklüğü daha fazla ise, bu işlemler uygulanabilir. Daha çok ön diş etleri için estetik uygulamaları talep görür. Pembe estetik operasyonları, 15 ile 20 dakika aralığında sürer ve uygulama bitişinden sonra hemen sonuç alınır. Hastalar aynı gün normal yaşamlarına dönebilir.

2019-10-18T10:57:03+00:00